Kätekuivati: miks kasutada ja miks kätepaber pole säästlik?

Kätekuivati: miks kasutada ja miks kätepaber pole säästlik?
Kätekuivati: miks kasutada ja miks kätepaber pole säästlik? 

Kätekuivatite turg on üha enam kasvamas ning seda kiire tempoga mitmetel põhjustel:

90-95% kulude säästmist võrreldes kätepaberitega

Kätekuivati kasutamiseks kuluva energia kulu on vähem kui 10% sellest, mis kulub kätepaberite peale, lisaks saab veel täiesti ära kaotada tööjõukulud (kauba tellimine, ladustamine, paberihoidjate täitmine, kasutatud paberite kokku korjamine, prügivedu). Erinevad efektiivsed kätekuivatid on saadaval e-poes. Vali omale sobiv tõhus kätekuivati!

Kulude säästmise näidiskalkulatsiooni Exceli failina saame Teile saata (palun täitke vorm all) aitamaks mõista efekti, mis ilmneb kätepaberite vahetamise kätekuivati vastu. Palun leidke mõned minutid, et analüüsida just konkreetselt oma firma kulusid ning Te ei kahetse… 🙂

Hea keskkonna jaoks

Vahetades kätepaberid kätekuivati vastu on see hea võimalus vähendada loodusressursside kulutamist. Paljud firmad ja institutsioonid on kas iseseisvalt või seaduse järgi hakanud vähendama jäätmete hulka.

Propageerib hügieeni

Kätekuivatite kasutamine võimaldab tualett ruumidel jääda märksa puhtamaks ja esteetilisemaks. Kindlasti ka koristajate jaoks on üks  ebameeldivamaid ülesandeid korjate kokku kasutatud ning ka bakteritest tulvil paberiprügi.

Tööjõu kulude säästmine

Fumagalli kätekuivatid on praktiliselt hooldusvabad, kuid  soovitatav on kord aastas puhastada. Paberkäterätikud jälle seevastu nõuavad keskmiselt pea 1 tund hooldust iga kasutatud kasti kohta.

Vandalismi vähendamine

Kätekuivatid kõrvaldavad võimaluse vandalismiks, mida tihtipeale on juhtunud paberkäterätikutega. Kätepaberid võivad ummistada WC-potte, valamuid või olla tulealustuseks ning olla visatud märjana seinale, põrandale.

Alati valmis kasutamiseks

Kätekuivatid on kasutamiseks valmis 24 h päevas. Öelge hüvasti klientide kaebustele nagu: „Kas teie paberihoidjad peavadki tühjad olema!” või „Prügikast ajab üle ja märjad paberid kõik põrandal maas!”

Parim garantii

Pakume kätekuivatitele garantiid – 2 aastat, mida võimalik pikendada kuni 5 aastani. Küsige palun täpsemat infot 

Miks paber pole säästlik???

Kätekuivati: miks kasutada ja miks kätepaber pole säästlik?

Kui kahtlete, kas teie ettevõte / organisatsioon peaks välja vahetama kätepaberite kasutamise?

Näiteks, siin on mitmete keskkonnaorganisatsioonide ja valitsusagentuuride uuringute tulemused, mida palutakse endale teadvustada:

  • 17 puud kasutatakse 1 tonni paberi valmistamiseks
  • Iga tonn paberi valmistamiseks reostatakse 75 000 liitrit vett ja kasutatakse tonne õli.
  • 40% meie prügijäätmetest moodustab paber – 1 tonn paberit hõlmab 3 m3 prügila pinnast.
  • Keskkonnakulud paberi valmistamisel sisaldavad: metsaraie, reostus, saastunud maakihid põhjavee läheduses, tselluloosi ja paberivabrikute poolt õhu saastamine (sisaldades süsinikdioksiid, lämmastikoksiidid, vääveldioksiidid, süsinikoksiid (vingugaas) ja muud ühendid) ja tahkete jäätmete tekitamine.

Keskkonnasõbralikumaks saamisel on iga ettevõtte / organisatsiooni kohustus oluliselt vähendada paberjäätmete tekitamist.

Kiire elektriline kätekuivati on efektiivne alternatiiv loodusressursside säästmiseks.

Energia efektiivsus ja loodussääst

Kätekuivati: miks kasutada ja miks kätepaber pole säästlik?

Kokkuvõtteks, tulemused on ilmselged: elektrilised kätekuivatid on juba ainüksi energia kasutuse poolest märksa parem valik kui paber, arvestamata veel palju teisi keskkonnamõjusid, mida põhjustab paberi tootmine ja hilisem jäätmete ladustamine.

Muidugi mõista, säästmaks energiat, on tarvis kätekuivateid, mis töötavad kiirelt ja efektiivselt. XLERATOR  ja FUMAGALLI ECOLEM 450 ei kuivata ainult käsi 3x kiiremini kui tavapärased kätekuivatid.

NÄIDE:

Kui kätekuivati tarbimisvõimsus on 1,95 kW (1950W) ja võtame elektri tunnihinnaks 0,1€ (kWh), siis järelikult 1 h elektri kasutust maksab 0,195 €.

Kui 1 tund tööd (1h=3600 sek) jagada  kuivatusajaga (15 sek), siis järelikult saame ühes tunnis vähemalt 240 kuivatust. Jagades tunni (1h) töömaksumuse (0,195€) saadavate kuivatustega (240), saame ühe kuivatuse maksumuseks  0,0008125 € e. 0,0813 SENTI.

1 KUIVATUS PABERIGA = 0,015 – 0,035 €

1 KUIVATUS EFEKTIIVSE KÄTEKUIVATIGA = 0,065-0,15 SENTI

Raha ja looduse sääst

Elektriline kätekuivati on ühekordne ost: kord juba paigaldatud, vajab see märkimisväärselt vähem tähelepanu kui kätepaberite hoidjad, säästes palju raha, tööjõu aega ja hoolitsust. Mitte nii nagu paberiga, mille kast võib maksta 200 – 700 kr, on päevane energiakulu elektrilise kätekuivati kasutamisel lausa sentides.

Keskmine kätepaberite kulu on 0,015 – 0,035 senti ühe kätekuivatuse kohta, millest võrdlusena koguni 1/100 on kulu efektiivse kätekuivatiga (Fumagalli ECOLEM450, Hi-Tech, Xlerator jt).

ARVUTAGE OMA POTENTSIAALNE SÄÄST!!!

Palun vaadake lähemalt oma potentsiaalset säästu, arvutamaks palju just teie säästaksite omale raha, kui paigaldaksite omal efektiivse ja säästliku kätekuivati. Keskmiselt meie kliendid naudivad 90-95% kulude säästu, kui vahetavad paberimajanduse välja.

Palun täitke allolev vorm siin ja saadame Teile spetsiaalse kalkulaatori, millega saate välja arvutada oma kätepaberite kulud ja potentsiaalse säästu elektriliste kätekuivatite abil.

Vaata lähemalt, milline kätekuivati võiks sobida teie vajadustele...

KÜSI JULGELT LISAINFOT VÕI PAKKUMIST!
    Lisa kommentaar